Rüyada Arazi, Tarla, Arsa Görmek (Rüya Tabirleri)

Rüyada Arazi, Tarla, Arsa

arazi.png 30 164 Arazi görmek zevce ile tabir olunur. Arazi satın aldığını gören evlenir, satan boşanır. arazinin bol ürün verdiğini görenin nesli çoğalır. Yer üzerine çömekmek veya yere yatıp yuvarlanmak hayra yorulmaz. Yerde su yolu kazan , geçimi için çalışır. Suyu akıtırsa yaptığı işte başarılı olur. Temiz arazi iyidir, aksi ise hayra yorulmaz.

Ayaklarının altında toprak toplandığını yani azalıp çoğaldığını görenin ömrü azalmıştır. Gözünün gördüğü kadar geniş bir araziye sahip olduğunu görenin, halk önünde itibarı artar. Böyle bir arazisatın aldığını gören zengin ve kısır bir kadınla evlenir. Geniş fakat bilmediği bir araziye malik olduğunu gören, dünyalığa nail olur yahut yabancı biriyle evlenir veya eline çok mal geçer. Yerde oturduğunu gören yüksek bir mevkiye ulaşır. Yerden avuç avuç toprak alarak yediğini gören zengin olur. Yolda giderken, yolun yaklaşarak kısaldığını görmek hayırlı değildir. Önüne toprak yığıldığını görmek uzun bir ömre işarettir. Ekili bir araziden çıkıp çorak bir araziye girdiğini görmek sünneti terk etmeye delalet eder. Bir yerden çıkıp başka bir yere gidriğini görmek, bir evden başka bir eve taşınacağına işarettir.

Rüyasında bir insanı gömmek için bir yeri dazdığını gören, birine bir hile düşünüyor demektir. Bir yere çukur kazdığını gören eşinden ayrılır. Bu çukurun kenarında durup içine girmediğini gören eşiyle kavga edip sonra barışır. Bir çukurda olup oradan çıktığını gören hasta ise iyi olur, tutuklu ise kurtulur, sıkıntıda ise genişliğe çıkar. Bir çukurda olup kendisini kurtarmaları için çağırdığı halde yardıma gelmediklerini veya gelip de yardım etmediklerini gören, mezara girer. Toprağın tendisi ile konuştuğunu gören çok yaşar. Bir dere veya bir ark kazdığını gören halka iyilik etmeye çayışır veya büyük bir işe girer. 

Bir arazi üzerine bir köprü yaptığını gören dininde kuvvetli olur. bir köprüyü yıktığını gören dininde zayıf olur. Bazı yorumcular rüyada köprü yapmayı dört şekilde izah etmişlerdir; din ve dünya, yüksek makam, sığınma ve saklanma, faydalı olma. Bir tarlayı suladığnı gören zengin olur veya evlenir. Tarlasını su bastığını gören eşinden ayrılır. Tarlasının toprağından kerpiç veya tuğla yaptığını gören helal mal kazanmak için çalışır.

Rüyasında kendisini geniş bir sahrada gören yolculuğa çıkar. Yeri kazıp toprağını yediğini gören mal bulur. Kuyu açmak için yeri kazdığını gören hile ile mal elde eder. Kendisini toprağın yuttuğunu gören musibete uğrar veya malından olur. Geniş bir yerden dar bir yere çıktığını görmek, günah işlemeye delalet eder.

Bir tarlaya sahip olduğunu gören bekarsa evlenir. Çocuğu yoksa olur. Ticaret yapıyorsa biriyle ortak olur yahut bir insana malını emanet eder veya ona sırrını açar. Veya mirasa konar ya da bir ev satın alır.

Rüyasında arazinin sallandığını görmek karısının çocuk düşüreceğine, bekar ise üzülecek bir şeyle karşılaşacağına; toprağın çöküp üzerinde olanların battığını görmek isyana; toprağın ayakları altında toplandığını görmek işinin bozulmasına, eşinden ayrılacağına, işinden olacağına veya hasta olacağına delalet eder. Kendisini toprak olmuş olarak görmek halk arasında ün kazanacağına veya işinde yükseleceğine işarettir.

Daha yeni Daha eski