Anıtkabir Soygunu Kimin Eseri, Konusu, Yazarı Kimdir, Hakkında Bilgi

Anıtkabir Soygunu: Türklerin Kıyamet Günü, 2005 yılı Eylül’ünde yayımlanmış olan politik kurgu romanı. İsmail Ünver tarafından yazılmıştır. 

Konusu

1912 Nisan’ında derin sulara gömülmekte olan Titanik’in talihsiz yolcuları arasında takma isimle bir Türk yolcu da vardır. Canını kurtarmaktan çoktan ümidi kesmiş bu yolcu, elindeki zarfı sahibine ulaştırması için bir kadına posta parası ile verir. Kendisi ise gemi ile birlikte derin sulara batar.

Türk milletinin geleceğini değiştirecek bilgiler içeren bu zarfın alıcı kısmında yazılı olan isim o zamanın genç bir zabiti olan Mustafa Kemal’dir.

Seneler geçer ve 2006 senesinde Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanı, Mustafa Kemal’in asıl mezarının bulunduğu mekanda; içlerinde Türkiye’nin tüm illerinden getirilen toprakların bulunduğu pirinç vazoların yanına içi toprak dolu yeni bir vazo bırakırlar.

Bu esrarengiz ziyaretten iki gün sonra genç bir kız Anıtkabir’e gelir ve Atatürk’ün mozolesine bir kolye yerleştirir. Tüm bunlar olurken Atlas Okyanusu’nun ötesinden Amerika Birleşik Devletleri’nden bir grup, Atatürk’ün cansız bedenini ele geçirme planları yapmaktadırlar.

Sitede Ara